
Persol PO0649 1025S3 54 Sunglasses
| Brand | Persol |
|---|---|
| Sunglasses Style | Pilot |
| Case | Soft |
| Lens Width | 54mm |
| Bridge Width | 20mm |
| Temple Length | 140mm |
| Lens Filter Category | 3P |
| Polarised? | Yes |
| Frame Colour | Madreterra |
| Frame Material | Acetate |
| Lens Material | Crystal |
$138.11
Original: $394.61
-65%Persol PO0649 1025S3 54 Sunglasses—
$394.61
$138.11More Images


Persol PO0649 1025S3 54 Sunglasses
| Brand | Persol |
|---|---|
| Sunglasses Style | Pilot |
| Case | Soft |
| Lens Width | 54mm |
| Bridge Width | 20mm |
| Temple Length | 140mm |
| Lens Filter Category | 3P |
| Polarised? | Yes |
| Frame Colour | Madreterra |
| Frame Material | Acetate |
| Lens Material | Crystal |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Persol |
|---|---|
| Sunglasses Style | Pilot |
| Case | Soft |
| Lens Width | 54mm |
| Bridge Width | 20mm |
| Temple Length | 140mm |
| Lens Filter Category | 3P |
| Polarised? | Yes |
| Frame Colour | Madreterra |
| Frame Material | Acetate |
| Lens Material | Crystal |

















